Pořádájí:

Stránky o. s. M2M

  M2M
  CP Zlín
  Atmosféra

Stud. tým není přihlášen

Název: 
Heslo: 

Harmonogram:

15.2.2008
Spuštěn O5 web.
15.3.–15.4.2008
Předzápis Stud. týmů.
19.4.2008
Vyloučení neplatících.
22.4.2008
Rozvrh výuky a důležité Poslední informace.
25.4.–26.4.2008
Dvoudenní O5 studium.

Úkoly z jednotlivých předmětů

Zápis, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, Promoce26.4. 20.09
Bednajt
Hezký nápad, jen by to možná příště chtělo dořešit několik možnýc variant poskládání (a tím i získání různých písmenek)
26.4. 20.18
Team 155
Ano, je pravda, že mohly vyjít různé varianty sad písmen - ale jinak na dějepis nadáme dopustit.
26.4. 20.30
Tatarkový klub
Nejednoznačnost některých tvarů to docela ztěžovala, půlku řešení jsme spíš domýšleli.
26.4. 21.13
Pink Ladies Team
Krásné, rychlé. Pěkná atmosféra.
26.4. 22.41
Útok tvrdým chlebem
Taky nám jeden obrazec vyšel jinak, než tutoři zamýšleli, ale DOPFDSNI HRISTE jsme nakonec našli :)
27.4. 09.44
JedNo
Chvíli jsme to zkoušeli řešit bez erbů, rozstříhali to a opět slepili, ale kupodivu nám nic nevyšlo :) S erby už to bylo lepší, aspoň teda v Járově podání, já jsem myslím neposkládal ani jeden :)
27.4. 10.18
Eště nevim
Nádherná středověká atmosféra!
27.4. 10.54
Pomocná škola
Pěkné a atmosféra ještě hezčí. Ale bylo by elegantnější, kdyby řešení bylo jednoznačné.
27.4. 13.10
Štika a Drak eXtreme Team
Docela mě zmátlo, že chlívečky na písmena nebyly orientovány stejně, jako písmena, která se v nich měla číst. Pokud to mělo být ztížení, pak bych byl rozhodně pro kulaté chlívky. JiriK PS Jinak opravdu krásné místo, hlavně osamocená socha s erbem :)
27.4. 13.43
Kdo se přidá?
(Dalibor) Tady nám stačil začátek DOP a přibližná shoda ostatních písmen na zbytek předpokládané tajenky. Jak se ukázalo, nebylo to poprvé, co jsme použili podobný styl řešení.
27.4. 15.52
Kdo se přidá?
(Honza) Měli jsme pochopitelně vyřešenou většinu tvarů, ale nejednoznačnosti nám zavedly do tajenky šum. Bylo dobře, že jsme se jím nemuseli moc zabývat.
27.4. 17.27
Obelisk
Nejednoznačnosti jsme si všimli hned na začátku a moc nám nevadila.
27.4. 18.37
Ústřední topení
V tajence nam vyslo Q, nastesti nekdo ze zmeti nesmyslneho textu vycitil hriste. Shanime zbytek tymu preventivne obyhajici hrad a vyrazime. Pekny napad na rozehrati, nicmene individualni zalezitost - vice lidi se k tomu neveslo.
27.4. 18.54
Ústřední topení
(Martin)
27.4. 19.28
Volaný účastník není dostupný
Tvary bez pismen jsme prekreslili a rozstrihali 3x, takze kazdy clen tymu mel jiny erb a resil sam, jeden pak daval do kupy reseni. Vsechny pismena nam (mozna nahodou) vysly jednoznacne a bezproblemu citelne.
27.4. 20.40
Rychlá Rota
Nás nejvíce potrápil jeden pazneht který nám po skládaččce zůstal v ruce :-)) Když už nám to vycházelo, měli jsme nesmyslnou řadu písmenek...Ale po silné svačině se podařilo šifru vyřešit a hřiště naleznout ;-)
27.4. 20.47
Albert Stallone
Pěkné, rychlé, týmové. Ani pár překlepů (v našem luštění) nás nezmátlo. Princip byl zřejmý. propojení s kobkami hradu dodalo náladu. Fajn šifra do začátku hry.
27.4. 20.48
scoutdoor.cz
Dost nás zdržela nestejná orientace písmenek a chlívečků, ale jinak šifra pěkná.
27.4. 21.47
Kakao nemáme...
Pěkná a rychlá šifra,i když jsme u posledního erbu našly jiné řešení než tutoři-vyšlo nám DOPRAVNI HRISHR,jsme se vydaly do míst, kde jsme získávaly první řidičské zkušenosti.
27.4. 22.09
Jeníčci
Héra to Kdo se přidá: V pravidlech je toto: "Postup do další Učebny je možný až po nezpochybnitelném vyřešení příslušného úkolu." Pokud uvádíte, že váš postup byl vícekrát pravidlo porušující, snižuje to pro mě hodnotu vašeho úspěchu při studiu.
27.4. 22.19
Brambory
Jelikož jsme se drželi hesla - hlavně se bavit, vítězství necháme jiným, rozhodli jsme se šifru řešit U Tetoura při pivečku. Princip byl jasný po pěti minutách. To že existuje několik variant jak dílky poskládat nás nezmátlo, ty záměnné byly totiž shodné. Šifra vyřešena s dopitím prvního piva - snad jen žíznivý Jiřík stihl dvě.
27.4. 23.08
Obelisk
2héra: přišli na princip, řešení je už jen mechanická záležitost...
27.4. 23.33
Správná pětka
Nejdříve jsme to zkoušeli sami v lese, což by nikam nevedlo. Nápověda byla nutná. Na hradě to mělo nejlepší atmosféru, jen škoda více variant. Dopravní hřiště jsme ale vzali útokem :)
28.4. 07.08
Kdo se přidá?
(Dalibor) to Héra z Jeníčků: Náš postup pouze využíval vedle šifry také mapu. Někdo tomu říká delfská metoda. Vždy, když jsme někam vyráželi, byli jsme si stoprocentně jistí, že jdeme správně.
28.4. 08.47
Jeníčci
Héra to Dalibor: IMHO pravidlo zakazuje delfskou metodu. Být si jistý, že jdu správně, a nezpochybnitelně vyřešit úkol je sakra rozdíl. Odhadování dalšího postupu z mapy bylo povoleno jen tím způsobem, že mohlo být použito k vyřešení úkolu. Tedy např. zde jste mohli využít znalost písmenek k nalezení umístění dílků v obrázcích.
28.4. 08.51
Jeníčci
Héra to Obelisk: Za vyřešení logické úlohy lze těžko považovat moment, kdy je mi známo, co mám dělat. Sudoku také není vyřešeno v okamžiku, kdy vím, jak po mně chtějí vepsat číslice. Úkol je vyřešen, až mám složený obrázek.
28.4. 09.00
Kdo se přidá?
(Dalibor) to Héra: Vyřešit úlohu může znamenat 1) znát tajenku 2) znát polohu dalšího stanoviště 3) dosáhnout dalšího stanoviště. Definice 1) je zjevně nejsilnější. Všechny úlohy jsme vyřešili ve smyslu této nejsilnější definice. Jestli máš nějakou ještě silnější (např. získat tajenku autorským postupem a umět demonstrovat, kterak z tohoto autorského postupu plyne každé písmenko tajenky), pak se asi budu muset smířit s tím, že je náš výkon v tvých očích degradován.
28.4. 09.37
Oringo Team
Nám to vyšlo naprosto jednoznačně a to jsme zkoušeli více řešení, tam kde to šlo a zjistili, že vychází buď stejné písmeno nebo tam vychází mezera mezi nimi, takže jasné!
28.4. 12.16
Jeníčci
Héra to Dalibor: V rámci tvé terminologie se lišíme v tom, že "začátek DOP a přibližná shoda ostatních písmen" u mě není "znát tajenku", ale odhadnout ji, protože v mapě je poblíž dopravní hřiště. Stejně nerozumím termínu "přibližná shoda", ale nezdá se mi být synonymem k "nezpochybnitelné řešení". Ale nic si z toho nedělej, já tu etickou laťku mám většinou nějak výš.
28.4. 12.27
Kdo se přidá?
(Dalibor) to Héra: Jo, máš asi pravdu, že nám v týmu chyběl člověk, který by ve chvíli, kdy se všichni shodneme na tom, že víme, jak zní tajenka a kam máme jít, vztyčil prst a řekl: "Moment, je toto řešení nezpochybnitelné?" Příště někoho takového zkusíme najít.
28.4. 13.22
Palach forever
Kuba to Héra: "Ale nic si z toho nedělej, já tu etickou laťku mám většinou nějak výš." A skromnost a zdrženlivost ti taky nechybí, co?:-) Šifra docela jednoduchá, bez problémů a nejasností za chvíli vyřešeno.
28.4. 14.01
Jeníčci
Ano, nahradíme-li věcné argumenty ironizováním extrémů či rozborem charakterových vlastností diskutujícího, je to dozajista konec diskuse.
28.4. 14.38
Pikosauri
Nejdříve jsme roztříhali papírky a po chvilce uvažování zamířili na hrad.Sklepení se svíčkamafakt pěkné.Pak už jsme se vrhli na skládání.Papírky s bílýma trojúhelíkama nám daly sice zabrat, ale doprvní hřiště nám nakonec vyšlo.Jen jsme nevělěli, kde je.První co nás napadlo bylo otrokovické,ale pak jsme se raději zeptali pár kolemjdoucích jestli ví o nějakém v Malenovicích a už jsme mířili správným směrem.
28.4. 15.31
Radio Boguňovka
Dějepis,aneb čekání na Godota....čili Hadžu.Teprve na této šifře se celý vysílací štáb sešel kompletní a v plné síle,díky čemuž jsme šifru po hodině stříhání,skládání,přeskládávání a otáčení,rozlouskli!
29.4. 09.24
Pneumatiky na krku černé vdovy
Paradni sifra, na ktere se vyresila jednoduchost ale i jista casova narocnost....Skoda, ze nektera pismena nesedela, jak by mela, ale smer se dal odvodit celkem obstojne.
29.4. 09.50
Pralinky zvlášť
S jednoznacnosti mam pocit ze to jednoznacne bylo (pokud nedal clovek ten lichobeznik textem, tak v zasade moc zpusobu jak neco slozit nebylo. Mozna by bylo fajn vylepseni, kdyby otoceni bilych ctverecku ukazujiic pismena licovalo se smerem pismen v obrazci
29.4. 12.27
Lososi na sněhu
Hloupě se neřídíme zadáním a řešíme bez erbů, asi začátečnická nezkušenost. Až po půlhodině vyrážíme na hrad a dáváme celkem rychle.
29.4. 20.59
Pivsoni
...když jsme vyfuněli na kopec usadili jsme se a řekli si, že jít na hrad je blbost, šifru přece máme a nikde nebylo napsané že je šifra z více částí. Zlatý Bažantson nahodil, že by nebylo špatné vyslat dva špehy na hrad. A tak jsme vyrazili, Jarošovson, Bernardson a Radegastson ..běžíc na hrad pražský (je zvyklý běhat tratě delší). Špionáží jsme zjistili, že na hradě je zbytek a hravě jsme šifru za 2,5hod vyluštili :-))...
29.4. 23.07
Samí Kubíci
Lada: já jen trochu hystericky doufala, že v tom sklepě nejsou pavouci..:)
30.4. 16.43
al-FAI-da
Bereme šifru a rychlo si to čmárujeme ke hradu, přičemž roztříháváme šifru. V OKOLÍ hradu dva nejodvážnější vstupují do hradního sklepení, aby od tama vynesli erby. A už se sedí a je nám hned jasné, že letopočty udávají kontinuitu. Skládáme puzzle a už nám to vychází. Jen teda jeden erb šel poskládat dvěma způsoby, jinak jednoznačné řešení a honem na dopfdsni hriste.
1.5. 21.09
Obelisk
david2héra možná proto na o5 sudoku nebylo ;)

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

Harmonogram O5 studia Šoupátko Harmonogram O5 studia