Pořádájí:

Stránky o. s. M2M

  M2M
  CP Zlín
  Atmosféra

Stud. tým není přihlášen

Název: 
Heslo: 

Harmonogram:

15.2.2008
Spuštěn O5 web.
15.3.–15.4.2008
Předzápis Stud. týmů.
19.4.2008
Vyloučení neplatících.
22.4.2008
Rozvrh výuky a důležité Poslední informace.
25.4.–26.4.2008
Dvoudenní O5 studium.

Úkoly z jednotlivých předmětů

Zápis, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, Promoce26.4. 20.07
Bednajt
Výborná šifra, jedna z těch nejlepších které jsme na téhle šifrovačce viděli. Škoda té nápovědy po dvou hodinách, která vlastně byla řešením, trochu to řešení této šifry znehodnocovalo.
26.4. 20.28
Team 155
Krásné luštění pod lampou a následná nápověda nám potvrdila nápad, který byl zahozen někdy na začátku: "Proč jsou tam různé slovní druhy?"...
26.4. 21.16
Pink Ladies Team
Tu jsme trochu zasekli. Přišli jsme na stanoviště spolu s dalšími dvěma teamy a s těmi samými jsme si šli po dvou hodinách pro nápovědu. Vybarvovat jsme už před tím zkoušeli, ale nikoho nenapadla čeština. No nic. Poučení pro příště.
26.4. 22.54
Útok tvrdým chlebem
Tady jsme nápovědu, jako mnoho ostatních, využili.. trošku škoda, protože jsme se slovními druhy hodně operovali, jen nás nenapadlo vybarvovat.. Musím pochválit slečny tutorky za férovost, protože mě nechaly čekat na nápovědu, pro kterou jsem nedočkavě dorazil o minutu dřív :D
27.4. 09.26
JedNo
Krásná šifra, pro nás vcelku přímočará, slovní druhy byly jasné a co už pak s tím jiného, že :D Asi jsme měli štěstí, že nás dřív nenapadlo něco jiného...
27.4. 10.29
Jeníčci
Nejlepší šifra z těch, které jsem řešil. Bez zbytečností, analyticky odhalitelné řešení. Nápovědu jsem neviděl, ale dle vyjádření jiných znehodnocovala výkon těch, kdo šifru dali bez ní.
27.4. 10.34
Eště nevim
Hezká šifra a skvělý Jeníkův odhad, že jediný objekt v okolí s jihovýchodním koncem je Suchý důl.
27.4. 11.38
Maxipes
Tak tohle byla určitě nejlepší šifra ke které jsme se dostali. Zvládli jsme ji vcelku rychle, dotazník který jsme zkoušeli všude napasovat tentokrát posloužil bezchybně a písmeno Y bylo více než zřetelné. Zato jsme byli úplně hotoví z toho že něco takového vůbec jde vymyslet - aby se z jednoho zadání daly vyčíst dva různé texty. Jednička s hvězdičkou!
27.4. 13.49
Kdo se přidá?
(Dalibor) Pěkné. Osudová osmisměrka je i v knize Šifry a hry s nimi, takže jsme hned věděli, že vyhledat není totéž, co vyškrtat. Nezvyklé polohy a nezvyklá slova vedly jasně na grafiku. Až u severozápadního rohu skládky nám došlo, že občas může být rozumné i vyškrtat :-)
27.4. 14.56
Makedonska mozaika
Tak tohle byla určitě nejhorší šifra ke které jsme se dostali :)))) Vzhledem k tomu že slova se mají hledat "ve všech osmi směrech", přičemž není řečeno že zrovna v osmisměrce, a dodatkem je jihovýchod, vytahujeme mapu a ta nám jasně ukazuje ulici Svažitou v Jaroslavicích. Ještě nás napadá tak Suchý důl, protože má pěkný jihovýchodní konec, ale extrapolujem že na skládce šifra asi nebude. Vzhledem k pozdní noční hodině se nám ale nechce do Jaroslavic na slepo, tak čekáme na nápovědu, abychom si ověřili řešení, a nestačime se divit. Bohužel i po přečtení všech zdejších ód na krásu této šifry mi pořád připadá to naše Jaroslavické řešení logičtější. No co už.
27.4. 16.48
Tatarkový klub
Ulici svažitou jsme taky chvíli zvažovali, ale pak se nám nezdálo, že by nás orgové na šifře, ke které většina týmů dojde v době, kdy MHD pomalu přestává jezdit, hnali na úplně opačný konec Zlína. Nakonec jsme si museli počkat na nápovědu. My ty pastelky prostě nepoužjeme a nepoužijeme... Dobrý fór byl, že náš vrchní haluzič :-) hned po získání tajenky s JV zabodl prst do mapy, a prohlásil "Suchý důl". Jít naslepo se nám ale nechtělo.
27.4. 17.37
Obelisk
Každé slovo má: * Xovou souřadnici * Yovou součadnici * délku * směr * slovní druh * pořadí v osmisměrce co se slovním druhem, když máme očíslování? brát tolikáté písmeno, jaký je to slovní druh? čekáme pro nápovědu. trochu nám to pak nevyšlo, ale jdem.
27.4. 18.37
6.smysl
Ani jsme nečekali, že z toho klasicky po vyškrtání něco kloudného vyleze. Slova jsou velmi křečovitá, navíc se po vyškrtání kryjí - to nebývá zvykem. Grafika? Opět nevím, kdo si všiml slovních druhů, ale dlouho to netrvalo.
27.4. 19.58
Ústřední topení
(kotelnik) Na Osudovou osmismerku jsme se tesili a nezklamala. Prakticky nemela chybu, neni co dodat. Podobne jako Kdo se prida - musel jsem zastavit vyrazejici tym ze se muze vyplatit to cele vyskrtat...
27.4. 20.16
Volaný účastník není dostupný
Na osmismerku se vzdycky tesime. Po vyskrtani prekvapive neco zbylo a ukazuje smer. Ja poukazuju na dvakrat preskrtla slova Svazita a Vila, doplnuju Jihovychod a mam nepravdepodobny cil Jaroslavice. Jediny logictejsi vzhledem k vyvoji hry je smetiste. Rozdelime se a zkusime to? NE to musime dolustit! Trochu nas paralyzovala vidina napovedy, ktera se blizila s pribyvajicim casem. Jeste pred jejim ziskanim jsme vybarvili cislovky a dostali prvni pismena. Napoveda potvrdila nas postup a bohuzel prozrazovala reseni prilis jasne.
27.4. 20.19
Hlboko nad vecou
Vyborne tam bili do oci cislovky ako slovny druh a spomenuc si na test a na otazku o slovnych druhoch, sme tuto sifru krasne zvladli.
27.4. 20.47
Rychlá Rota
Tady kromě naší morálky začala upadat i členka týmu, která nám při luštění málem přimrzla k zemi :-)) My jsme si šifru pěkně vybarvily, ale jednou barvičkou,a tak jsme usoudily, že v tom to asi nebude. No jak se nakonec ukázalo, aj bylo :-)))
27.4. 20.54
Albert Stallone
Nejprve nalezena dodatková informace. Už v průběhu vyškrtávání máme podezření na grafiku - hodně horizontál a vertikál, málo diagonál - což grafiku jasně indikuje. Napřed jsme zkoušeli pracovat jen se směry (mimo papír), ale pak jsme se vrátili i k další do očí bijící podezřelosti - k slovním druhům (v osmisměrkách není ohýbání, ani užití příslovcí zrovna obvyklé). Šifru hodnotím velmi vysoko: 8/10.
27.4. 21.07
Popocatepetl
K Osudu a teď O5 osmisměrky už nějak patří. Ta loňská nás vypekla víc... Všimli jsme si číslovek, ty si označili a pak už to byla rutina... Pěkná šifra
27.4. 21.11
scoutdoor.cz
Osmisměrka :-) Moc pěkné. Když nám dívčiny řekli, že za dvě hodiny dostaneme nápovědu, měl jsem obavy, že tu ztvrdnem hodně dlouho. Ty se naštěstí ukázaly liché. Sice nám to chvíli trvalo, ale stačilo si všimnout písmene Y a bylo jasno. Za hodinku a čtvrt už jsme mířili na skládku.
27.4. 22.16
Kakao nemáme...
Tak to chybět nemohlo-osmisměrka. Po vyškrtání slov,zkoušíme různé varianty.Dokonce jsme si po usilovném přemýšlení rozdělily slovní druhy, ale vybarvit je nás nenapadá. I když tušíme, že další stanoviště bude na Sucháči,nic jiného v blízkosti není,čekáme na nápovědu. Naštěstí to rychle uteklo a nápověda nás utvrzuje v tom, co jsme dávno tušily.
27.4. 22.38
Brambory
K ohníčku přicházíme jako 83. Osmisměrka - a kupodivu po vyškrtání nám i něco zbude!! Jitka podotýká že není obvyklý výskyt číslovek a přídavných jmen v osmisměrce v takovém rozsahu a na to se i zaměřujeme. Trošku tápeme nad určením slovního druhu u slov VILA a KUJ ale po hodince se začíná rýsovat krásné žluté CH. Tipuji že budeme pokračovat někam na Chlum ale pro jistotu šifru předávám čerstvým a po objevení SU je další stanoviště jasné. Trošku promrzlí a s orosenou želvou na zádech se vydáváme po asfaltu na kopec. Cestou sledujeme krásnou namodralou záři od rybníka a pětici čelovek pochodujících přes pole. Zpíváme týmovou hymnu - Koulela se koulela...
28.4. 00.19
Správná pětka
Ještě že jsme do těch Jaroslavic nešli a čekali ;)
28.4. 00.43
Radio Boguňovka
Tož při příchodu na hráz nás slečny ORGyně potěšily naším průběžným pořadím, no jenže to byl začátek prvního zákysu.. Nakonec jsme si též počkali na nápovědu, nicméně rozhodně jsme nepropadli trudomyslnosti - kromě tékuté Vizovicovice nás rozveselovala i slova použitá v osmisměrce - např. s výběrem "Rozumně projetá rty" jsme nemohli rozvibrované bránice zastavit.
28.4. 09.46
Oringo Team
Dík za tu nápovědu, jinak by slabší týmy s nechutí, zmrzlí a navlhlí odcházely domů. Ono je to stejně neminulo na flaškách.
28.4. 14.46
Pikosauri
Další těžká šifra.Zkoušeli jsme všechno možné, ale tohle nás fakt nenapadlo.Vymrzlí jsme došli pro nápobědu, vyluštili, ale pak už to 3/5 týmu vzdalo a šlo domů.Zbytek týmu se ještě prošel na skládku, ale to byla stejně konečná.
29.4. 11.01
Čumáci
Tato šifra se nám také líbila, i když byla celkem těžká. Slovní druhy jsme díky testu dali hned, ale trochu nás odvedlo od správného řešení, že druhů bylo 6, a snažili jsme se o braillovo písmo. Grafiky jsou naše slabina, ale tentokrát nám to naštěstí netrvalo zas tak dlouho, hezká týmová práce...
29.4. 12.41
Lososi na sněhu
Podle nás nejlepší šifra, týmová práce, navíc se dostáváme do první patnáctky pořadí. Pak už to ale s náma šlo prudce z kopce:)
29.4. 23.19
Samí Kubíci
Lada: o bože, když si vzpomenu, jak jsme po nápovědě vybarvovali slovní druhy dole pod tabulkou s osmisměrkou, místo přímo v ní.. ááá!:) zaplaťjuh za ten voheň tam.
30.4. 20.55
Pivsoni
...jdeme. Je tma a blížíme se k místům nám naprosto neznámým. Pro zdolání dravé řeky, se dostáváme na přehradu vzkutku gigantických rozměrů. Zašijem se ( tohle nám jde po minulé šifře opravdu dobře ) na kraj pole a počnem luštit. Pera se ( bohužel ) ujme Bernardson. Otevíráme svačiny a počnem popíjet první doušky nočních šifer. Osmisměrku zdoláme během 5min a tušení Suchého dolu je velmi silné( skoro jako jeho zápach) chceme ovšem vyluštit. Po Štěně usíná. Jarošovson a Bernardson jsou po 2hod. vyslání pro nápovědu. Zde ovšem nastane první konflikt v týmu. Jarošovson si myslí, že index má Bernardson a naopak. Jarošovson se nakonec rozhodne jít zpět pro index. Nápovědu máme. Suchý důl toť náš další cíl. Snad tam nenasmrádnem...
6.5. 12.59
al-FAI-da
Bože to ne! Osmisměrka. Ihned si vzpomínáme na druhý ročník a praslavenou Jahodovou, kde nám osmiměrka zlomila vaz. Marně vzpomínáme, jak se tenkrát řešila, ale vzápětí zjišťujeme, že řešení je zcela jiné. JV !!! To je jasný, křičí většina týmu. Na mapě je suchý důl s jasným JV koncem. Ale co když se mýlíme? Proto luštíme s rozvahou osmisměrku dál. Pomaličku nám docházejí nápady. Proto Kamil navrhuje spásnou mylšenku. Rozdělit slova podle slovních druhů. Tak činíme, ale nic nám nevychází. Proto zkoušíme ještě pár dalších možností, abychom se mohli nakonec vydat pro nápovědu. Dva chlapi jsou vysláni jako gentelmani ..., aby se mohli krásně ohřát u ohínku, zatímco ženy s ochráncem mrznou v lese. Po nápovědě přišla zlost se sklamáním sami nad sebou a zbytečně promarněnýma 2 hodinama, protože myšlenka rozdělit slovní druhy byla správná a Suchý důl ještě správnější. Nakonec se povzneseme a honem honem dál.

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

Harmonogram O5 studia Šoupátko Harmonogram O5 studia