Pořádájí:

Stránky o. s. M2M

  M2M
  CP Zlín
  Atmosféra

Stud. tým není přihlášen

Název: 
Heslo: 

Harmonogram:

15.2.2008
Spuštěn O5 web.
15.3.–15.4.2008
Předzápis Stud. týmů.
19.4.2008
Vyloučení neplatících.
22.4.2008
Rozvrh výuky a důležité Poslední informace.
25.4.–26.4.2008
Dvoudenní O5 studium.

Úkoly z jednotlivých předmětů

Zápis, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, Promoce26.4. 21.18
Pink Ladies Team
:D naše ponorka měla speciální vlastnosti obojživelného plavidla :) Stvořena dokonale, i pro podvodní svět. Dodatečně pokřtěna na Nautilus.
26.4. 22.42
Nulové kongruence
Tak tohle byl bezva úkol, tady jsme se vyřádili, zasmáli a myslíme, že ani tutor na nás ještě nezapomněl :-) První pokus byl udělat loďku ze dvou plachovek, ale po prvním zkušebním spuštění na vodu jsme zjistili, že se ponořila víc, než jsme čekali a nabírá vodu a takhle to asi nepůjde. Tak jsme jako základ zvolili plastovou misku od jídla, do ní dali baterku, na víčko přilepili izolepou motorek, z náplně do prupisky udělali ložisko a vrtulku nechali trčet dozadu za loďku, z boku udělali z izolepy ucha na uchycení nití. K velikému překvapení jsme zjistili, že tenhle bastl fakt pluje. Jen se zamotávala vrtulka do ovládacích nití. Tak jsme to vylepšili přepólováním motorku a plavbou vrtulkou napřed. Dopluli jsme dál, ale pořád ještě kousek chyběl. Po přitažení bylo jasné, že loďka vydrží ještě maximálně jednu plavbu a pak se rozpadne. Tak jsme do ní dali dvě baterky, aby plula rychleji a fakt jsme dopluli! Nejvíc nás ale dostaly výkřiky tutora: "Proboha, co to máte za stroj?!" a "Radši s tím už zmizte!". Jen tutor při pokládání loďky zpátky neodhadl péči, kterou bylo třeba věnovat našemu plavidlu a šli jsme ke dnu. Loďku jsme sice nějak dotáhli zpátky, ale bez papírku :-( Naštěstí jsme ukecali tutora, že nám pošle nový lístek na cizí loďce, až někdo další dopluje :-)
27.4. 11.06
Pomocná škola
Nádhera! Na chvíle strávené bastlením lodičky a vyráběním improvizovaných ložisek z izolačky hned tak nezapomeneme. Ještě, že nám správně zanášela, takže se pak dala řídit jen jedním provázkem :-)
27.4. 13.52
Kdo se přidá?
(Dalibor) Krása pro všechny, kdo tam byli, až na toho pána, co se pořád nešťastně ozýval z chatičky, jestli mu opravdu musíme ničit ten živý plot... Na první verzi jsme dali na jednu stranu režnou nit, kterou loďka už za půlkou neutáhla. Výměna nití a šlo se.
27.4. 14.52
Úžasná symbióza
Dám tady názor za sebe a ne za zbytek týmu. S letošním ročníkem nejsem vůbec spokojený... první úkol. zábava,2. úkol- pamatuju si hlášku "někteří to zadání rozstříhali","to jsou ale idioti" a co jsme nakonec museli udělat? rozstříhat ho :) , 3. jsme si sami podělali a bloudili po Malenovicích a hledali žlutý Nissan Micro, ale když už jsme konečně mířili k Tescu, tak od něj Nissan odjížděl, tutorům jsme psali a světe div se, poslali nám sms s nápovědou další šifra "U splávku v Loukách" (nebo tak nějak), tak toto nás hezky dožralo, copak se toto dělá? měli tam to zadání někde nechat a nebo tam prostě zůstat! ale to nebyl konec překvapení, došli jsme rovnou k šifře č. 6!(což jsme si sice uvědomili až na konci hry, ale to nezmenšuje moje zklamání).Nevím, jak zněla odpoveď šifry 4 a tak nemůžu říci, jestli jsme náhodně přešli 5. a došli až k 6., ale chápejte, byl to hnus. 7.šifra mi přišla naprosto ...no nemám pro to výraz, prostě spousta způsobů řešení. a my na to správné nepřišli, ale to neznamenalo, že jsme nedošli k 8. šifře, sami bez sledování jiných týmů(čistě po stopách)jsme si došli k rybníku a po zdolání úkolu až k 9. šifře. ale to jsem to už já bral jako nějakou recesi, prostě z mé strany naprosté zklamání jak z chování tutorů tak z výběru některých šifer(8.). kde se ztratily ty skvělé šifry z předešlých prvních ročníků? ....budu dlouze zvažovat, jestli se příště zúčastním.
27.4. 15.02
Makedonska mozaika
No tak si to tu čtu, kdybysme věděli že budem stavit lodičku tak ty flašky vyluštíme! :)) Škoda, myslím že toto je zrovna šifra toho typu který nás baví. Děcka, nebuďte nasraní na orgy, člověk se učí i chybami a do příště to vychytají. Když na ně budete nasraní, tak se taky naserou a příště nebude nic :) orgům: držím palce :)
27.4. 17.41
Obelisk
Tak sem jsme se šli jenom podívat, když jsme to cestou na trajfl náhodou zahlédli. Hezké. A co já teď mám dělat se dvěma baterkama?!
27.4. 18.42
Ústřední topení
(Martin) Zatímco se naši elektrikáři bavili baterkou, snažíme se něco vyčíst z měnících se log, které tipujeme na závěrečnou šifru. Marně. Ono z nich zatím ani nic vyčíst nešlo. :)
27.4. 18.57
6.smysl
Moc pěkný. Škoda, že se nepodařilo najít nic na vytvoření kýlu (dřevěné pravítko se mi nechtělo obětovat). Stavíme ze dvou malých PETek - chyba. S jednou baterkou lodička po pár metrech ztratí výkon - zanesl se šroub. Dvě baterky způsobily problém se stabilitou, loďka se při sebeslabším zásahu do řízaní převrací. Nakonec jsme baterky přichytili zespodu (ano, pod vodu, někteří kroutili hlavou) a pak už to šlo.
27.4. 19.54
Ústřední topení
(kotelnik) Pro me to bylo adrenalinu za tri hry...dokonaly. Asi to bylo horsi az tam bylo vic tymu, coby prvni (na vode) jsme si to uzivali. Ale ty nervy jestli trefi nebo netrefi...teprve pri tretim pokusu jsem pochopil ze kdyz povolim jede doleva, kdy pritahnu, sroub zatahne stroj doprava. Skvele zpestreni sifrovacky.
27.4. 20.30
Hlboko nad vecou
To sme sa strasne cudovali, ked sme polozili nasu kofolovku na hladinu, lebo ta palila ako blesk oproti tym ostatnym plavidlam okolo. Problem bol len ten, ze sa cestou na vrtulku nachytala kopa sajrajtu a lodka kvoli nemu bud rapidne zmenila svoje smerovanie alebo zmensila rychlost. Pri poslednom pokuse sa nam namotala nitka na vrtulku, ale este stihla dojst k clnu:-)
27.4. 20.43
Volaný účastník není dostupný
Paradni odreagovani, na neco takoveho se jako modelar tesim. Vytahli jsme vercajk, 2x PETflasku, 2koliky na pradlo jako loziska, dostatek isolepy a silon z jedne strany, nit z druhe. Vodice jsem mel z domu i s vypinacem. stacila 1 baterka a lod letela jak raketa. Ovladani ze dvou stran presne navedlo lodku ke clunu. Kriceli jsme na tutora, at ji vypne :-) trosku zklamani, ze dalsi stanoviste ani heslo nebylo nijak zasifrovane (priste prosim aspon trosku...). Za 20 min se zahrivame ve stoupani do kopce.
27.4. 20.54
Rychlá Rota
Tady jsme řešení našly velmi brzy- nejbližší zastávka domů :-))
27.4. 21.03
Albert Stallone
Paráda, paráda, paráda. Zase se orgové s konstrukčním úkolem vytáhnuli. Naše loď: katamaran ze dvou petek, osička se šroubem fixována v obalu od propisky, spojovací větev mezi petkami na přídi hodně dlouhá, aby se na její konce daly dát lanka sloužící k řízení. Jelo to sice pomalu, ale absolutně jistě...
27.4. 22.32
Kakao nemáme...
My samé ženské máme zkonstruovat něco, co ujede 15 metrů tam a zpátky?!!!Na začátku to vypadlo nemožně.Ale náš fyzik Věrka zapojila baterku a motorek a zbytek uz nebyl problem. Po první zkoušce na vodě, kdy jsme zjistili že naše loďka couvá, nás nenapadlo nic jiného než ji otočit vrtulkou dopředu.Pak stačilo jen předělat řídící tyč na záď-bývalou příď. I přes velké množství žabince naše loďka doplula do cíle a dokonce nedopadla jako Titanic. Hurááá, za ty roky první technická šifra, kterou jsme vyřešily!!! :-)))
27.4. 23.54
Správná pětka
Lodička jela hned napoprvé rychlostí světla (za velení kapitánky Adélky :o) ) pro heslo na pramici, kde občas přespával chytač lodiček. Škoda špatného přístupu k vodě. Pro mne nejlepší zážitek, elektro je moje ;) (Petr).
28.4. 01.21
Radio Boguňovka
Po průlomu kolem zahrádek (soudě podle reakcí jsme nebyli jediní:-) jsme dokorčulovali do Prštného. Svou účast ve hře jsme už de facto sice odpískali na předchozích flaškách, přesto se nám prštenský rybník zdál jako dobrý Point of Interest. Řekli jsme si, že ještě než to definitivně zapíchnem, se tam zkusíme mrknout. A ono jo! Lodičky byly super, i když jsme natvrdo poznali, co to znamená vývoj:-D První loď se postupným tuningem stala občas dopředu plující a trochu řiditelnou, bohužel při jednom z nejnadějnějších pokusů uvízla v marastu na naprosto nepřístupném břehu - pokud ji orgové nevytáhli, vrčí tam doteď. Po třech hodinách piplání a ztráty prvního prototypu tedy došlo na systém socka - již značně překypující kontejner na odpad skýtal řadu použitých náhradních dílů a tak jsme se rozhodli pro stavbu RadioBoatu No. 2. Jelikož nám už o nic nešlo a chtěli jsme si tento úkol užít až do konce, uvažovali jsme i o výrobě šestimotorového speciálu, od kterého jsme ale nakonec upustili v obavě, že by mohl při spuštění na vodu prorazit orgův člun. ve finále jsme tedy zůstali u jednomotoru a po několika málo pokusech, během kterých jsme RadioBoat Evo II naučili mimo jiné couvat, jsme šifru slavně získali. Paráda:-D
28.4. 09.23
Brambory
Zdrcení po předchozích dvou hodinách beznaděje jsme zkusili haluzit a vydat se přímou čarou na rozvodnu u Mladcové. Jaké bylo naše překvapení když jsme zahlédli známou modrou záři nad prštenský rybníkem. Sebíháme lesem z kopce a sledujeme nezvyklé hemžení prapodivných PET lahví na hladině rybníku. Jdeme si za ORGem pro pohon a řídící nit. První myšlenka byla vytunit našeho maskota - želvu Lucinku, ale vzhledem k naprosto nepraktickému tvaru volíme obligátní PET lahve. Nastává dilema zda vylét draze zakoupené čaje nebo dopít naše poslední buchty. V rybníce končí 2 čaje po 29kč!! Na řadu přichází Zdeňova komletně vybavená dílna. Samotná tvorba plavidla zabírá snad 20 minut - přemýšleli jsme i o dálkovém ovládání pomocí mobilu s vibrací a řízení programovatelným kalkulátorem, nakonec vítězí obligátní provázek. Při prvním spuštění na vodu a přepolování baterie registrujeme že lodička mírně zatáčí doleva a po zatažení za provázek se stáčí doprava. Druhá plavba dokonalou sinusovkou je již naostro a končí za svítání u dřímajícího Tutora. Geniální úkol který nás skvěle nakopl, příště budeme připravení na kostrukci kosmické lodě a na organizátora lepícího štítky z ISS :-)
28.4. 10.00
Oringo Team
Ta druhá baterie nebyla myšlena jako náhradní, ale jako posila. Se dvěma baterkama plavidlo frčelo jak ledoborec. Věnovali jsme stavbě docela dost času a také se to vyplatilo a na první pokus se dostali až k tutorovi, který ale svou neobratností naše plavidlo pádlem převrátil. Jaké bylo překvapení, když ještě po tomhle byl pohon použitelný. Navázali jsme dvě niti pro snadnější ovládání. Dobře jsme se vyblbli. Parádní úkol, dík za něj.
28.4. 17.28
Pralinky zvlášť
My jsme se trapily asi 4 hodiny ... Zasluhou nekvalitniho motorku (a nedokonaleho uhyceni osicky) a orobince namotavsiho se na sroub se nas hlemyzd doplazil asi 4x na 5 metru k ostruvku, kde se beznadejne zastavil .. Pritahnuti a znovu... Snad jen to ze mohla byt vzdalenost kratsi a vybrany rybnik s lepsim pristupem k vode.. Pripadne neco jako pomoc, po dvou hodinach pro antitechnicke teamy
29.4. 11.06
Čumáci
One man show (za pomoci pohledné blond asistentky :-) ), 35 minut...
29.4. 11.09
Čumáci
Ještě bych chtěla ocenit orgy, že na té loďce neumrzli, kam se hrabe vlhké pole u sedmičky...
29.4. 13.12
Lososi na sněhu
poprvé vyplouváme snad po půlhodině, ale loďka stojí na místě, další nadějné pokusy po přidání baterky hatí nitě cizích týmů. Loď se postupně rozpadá, ale přesto po třech hodinách doplouvá k tutorovi. Bohužel se cestou zpět překlápí a lístek nám musí dovézt kolegové. Byla to tragikomedie, ale docela jsme si to podle mě užili.
30.4. 21.10
Pivsoni
...půlka Pivsonů má mokré boty, aniž dorazila k 8šifře. Tentokráte v rytmu čvachtání bot Radegastsona, Štěnátka a Bažantsona dorážíme k rybníku. Už už se Jarošovson rozbíhá k rybníku, aby odpichnutým ridbergem zanořil své rozpálené tělo do vln rybníka, když Pivsoni zjišťují že musí sestrojit cosi jako člun na dálkové ovládání. Kormidla se ujímá Jarošovson. Po týmové práci je sestrojen PIVSON 1. Člun se skvělými vlastnostmi. První neohrabané krůčky PIVSONA 1 jsou rychle zažehnány a důkladným výpočtem nutné zátěže na zádi je člun opatřen kormidlem a jede rovnou za svým cílem. Cestou dotáhne k místu určení i vrak, který nabírá po cestě. Je to člun nad všechny čluny. Bereme šifru, všichni se hrdě s PIVSONEM 1 fotíme, hážeme jej na hromadu ostatních vraků a hrdě na něj zapomínáme...

K přidávání názorů na šifry musíte být přihlášeni.

Harmonogram O5 studia Šoupátko Harmonogram O5 studia